Connect with us

New Heroes

BC Balkan uit Bulgarije 1e tegenstander.

Op 31 juli was de loting van de FIBA Europe cup in München. De eerste kwalificatieronde hoeft New Heroes niet te spelen. In de tweede kwalificatieronde moet de Bossche formatie het opnemen tegen BC Balkan uit Bulgarije.
BC Balkan staat ook wel bekend als Balkan Botevgrad. Botevgrad is een plaats in het westen van Bulgarije met ongeveer 34.000 inwoners en ligt 47 kilometer van de hoofdstad Sofia.
BC Balkan werd afgelopen seizoen 2e in de Bulgaarse competitie en wisten 4 keer het kampioenschap te winnen (1974, 1987, 1988, 1989). Ook de Bulgaarse cup ging 4 keer naar Botevgrad (1970, 1986, 1987, 1988). Vorig seizoen wist BC Balkan in het europe cup toernooi twee keer thuis te winnen. In de kwalificatieronde van het Roemeense Oradea met 82-66. In groep O wist Balkan van onze zuiderburen uit Brussel met 89-84 te winnen maar er werd verloren van het als vierde en laatste in de poule uitgeschakeld.
Voor komend seizoen hebben de Bulgaren vooralsnog één Amerikaan onder contract, de 190 grote guard Brandon Fortenberry.
Woensdag 3 oktober treft New Heroes de Bulgaren eerst in de Maaspoort om op 9 oktober de return in de Botevgrad Arena in Bulgarije te spelen.
Mocht New Heroes deze kwalificatieronde tegen Balkan doorkomen dan wacht er de poule fase met het Belgische Mons Hainaut, het Cypriotische AEK Larnaca en Tsmoki Minsk uit Wit-Rusland als tegenstanders.